25.05.2022  12:54
Suusaretk Kõrvemaal
Suusaretk Kõrvemaal
Prindi

 

Safari, suusaretk ja piknik Kõrvemaal.

 

Seoses  talve saabumisega kutsume teid Kõrvemaale lumist loodust nautima ja suusatama.
Suusatama küll, aga mitte nii nagu tänapäeval üldiselt kombeks. Neist valgustatud, märgistatud ja kõrgkvaliteetsetest suusaradadest ja liibuvates kombedes suusasportlastest hoiaksime teadlikult eemale!
Läheksime sinna kuhu tsivilisatsioon ei ulatu.
Meil on teie jaoks valmis kuni 100 paari laiu matkasuuski. Lisaks lahedad transpordivahendid  lummetuisanud teedel liikumiseks. Kuidagi peame ju stardipaigaks olevasse rabaserva pääsema ja õhtul tagasi matkakeskusesse jõudma.

Kokkuvõtlikult näeks päev välja järgmine.
Kohtuksime matkalistega kas Nelijärve Puhkekeskuse või Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse parklas. Kui kõik osalejad on valmis, istute 6x6 ZIL 131 tüüpi militaarveoautode spetsiaalselt reisijate veoks kohaldatud kasti.

 Kastil on akendega kate ja seega on väljavaade tagatud ning õues valitsevatest külmakraadidest ei ole väga lugu. Vajadusel jagame osalejatele ka tekke, mida saate endale peale võtta. Neid veoautosid on meil välja panna 4. Seega suudame korraga matkale viia üle 100 inimese.
Kui kõik on valmis, alustame retke läbi Kõrvemaa kauni looduse. Masina võimekus on selline, et ka poole meetrine metsateid kattev lumi ei ole probleemiks.
Retkel on kaasas matkajuht, kes räägib teile veidi paikkonna ajaloost ja loodusest. Sõites jõuame välja  Koitjärve või Kõnnu raba äärde, kust algab  põnev, umbes 4 - 6 kilomeetrine ( soovi korral ka pikem) suusaretk matkajuhi juhendamisel. Kõik osalejad saavad alla laiad matkasuusad mille sidemed sobivad kõigi sportlikemate jalavarjudega.

Siinkohal tasub vähem sportlike inimeste rahustamiseks mainida, et tegu ei ole suusatamisega sellel kujul nagu me Veerpalu ja Mae esitluses  oleme harjunud nägema vaid mõnusa loodusvaatlusega kõigile jõukohases tempos. 

 Peale paaritunnist rahuliku suusasõitu talvises looduses jõuame  laagriplatsile kus põleb lõke ja pakutakse kuuma teed. Kui soovi on siis võime lõkkel ka vorsti grillida.

 

Kui aeg sealmaal siis asume tagasiteele.
Ka siis on mida vaadata. Veoautodele on paigaldatud spetsiaalne külgvalgustus, mis muudab  ümbruse valgeks ja vaadeldavaks ka pimedal ajal.

Ka suusamatk ise võib pimedas toimuda. Kõigile osalejatele on pealambid olemas.
Vaade rabale võib õhtul  küll veidi viletsam olla kuid retkest saadud emotsioon on kordades võimsam.

 

Grupi suurus: 20 - 100 inimest.

 

Matka hind:  35.- kuni 45.- Eurot inimene  ( Sisaldab: Transporti Zil safariautol suusamatka starti ja finišist tagasi matkakeskusesse, matkasuuski või lumesääriseid, matkaeinet ja kuuma jooki, saunaskäiku matkakeskuses ning matkajuhi teenust.)

 

 

Info ja broneerimine: 51 10 253

Indrek@veematkad.ee

 

© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee