28.05.2022  19:38
Klassiekskursioonid » Tammsaare mail
Klassiekskursioonid
Prindi

Seikluslik päev Tammsaare mail.

Aeg: mai – juuni, R - P

Koht:  Albu vald, Järvamaa.

Grupi suurus: 20 - 40 inimest.

Ürituse kirjeldus: Meie programmi eesmärgiks on pakkuda teile põnevat ja õpetlikku päeva Kõrvemaa kaunis looduses. Tänu kombineeritud tegevustele omandavad lapsed uusi teadmisi Lõuna– Kõrvemaa piirkonnast ning oskusi ja kogemusi, mis  iseseisval looduses viibimisel võib vajalikuks osutuda. Seikluslik ja emotsionaalne päev Lõuna-Kõrvemaal algab tutvumisest A.H.Tammsaare muuseumiga Vargamäel (Albu vald, Vetepere küla, Järvamaa), kus antakse ülevaade Eesti tuntuima kirjaniku – A. H. Tammsaare elust ja loomingust. Seejärel jätkame teekonda RMK Simisalu loodusmaja territooriumile, kus peale sissejuhatust suundume spetsiaalsetel raftinguparvedel 7 km veematkale Jägala jõele. Veematka lõppedes ootab teid improviseeritud lõunasöök ja  militaarveomasinad ZIL 131, et pärast kehakinnitust ning mõnekilomeetrist OFF-ROAD sõitu metsateedel viia teid rabamatkale mööda laudteed üle Kakerdaja raba. Matka lõppedes ootavad teid taas tuttavad militaarveokid, mis toimetavad teid tagasi Simisalu loodusmajja, kus räägime päevamuljetest ja einestame lõkke ümber. Kui kellelgi on soovi ja tahtmist jääda ööseks, oleme paigaldanud köetava sõjaväetelgi loodusmaja telkimisväljakule.

Asukoht: Võtame teid vastu A.H.Tammsaare muuseumi esises parklas Tammsaare-Põhja talus Vetepere külas Albu vallas Järvamaal. Üritus lõpeb RMK Simisalu looduskeskuses. Kõik ettenähtud tegevused toimuvad Lõuna-Kõrvemaal. Eelplaneeritud ööbimine toimub Loodusmaja laagriplatsil, kuhu on püstitatud Rootsi päritolu 22-kohalised köetavad sõjaväetelgid. Meie poolt on telkidesse paigaldatud magamisalused. Õhtul on laagriplats ja telgid valgustatud elektrigeneraatori abil.

Veematk: Veematk toimub spetsiaalsetel 10-kohalistel kummipaatidel. Kuigi antud paadid on mõeldud eelkõige kärestikulistel jõgedel matkamiseks, võib väita, et teie teekond antud Jägala jõe osal meie instruktorite juhtimisel saab olema rahulik, turvaline ning meeldiv. Kõik reisiseltsilised saavad selga päästevestid. Enne sõidu algust räägime ohututehnikast, ohtudest ja õigetest sõiduvõtetest. Veematka pikkus on umbes 7 kilomeetrit ja kestab orienteeruvalt kaks tundi.

Off-road sõit: Kõrvemaa loodus on imeline, aga vahemaad on tihtilugu nii pikad, et jala liikumine oleks enamusele lastest liialt vaevaline. Selleks saate proovida kõiki mugavusi, sõites spetsiaalsetel, sõdurite veoks mõeldud transpordivahenditel – vene päritolu militaarveoautodel ZIL 131. Nende masinate jaoks ei tohiks ka poolemeetrine vett täis ja porine metsatee läbimatuks osutuda. Samavõrd mängeldes liiguvad nad ka kõigil unarusse jäätud ja lagunenud metsateedel. Autode kastides on pikad pingid ning seiklejaid okste eest kaitsvad turvavõrgud. Vajadusel on paigaldatud kastidele  spetsiaalselt tellitud PVC-materialist akendega katted; masinaid juhivad meie kogenud instruktorid.

Rabamatk: Kuigi viibimine tundmatul märgalal tekitab ebamugavust ja kõhedust, võib liiklemine laudteel osutuda hoopis meeldivaks jalutuskäiguks. Antud 4 km matkarada Kakerdaja rabas on üks populaarsemaid matkaradu Lõuna-Kõrvemaa kaitsealal. Loodetavasti on Ilmataat teile armuline ning laseb matkalistel instruktori saatel ilma viperusteta jõuda teisele poole rabaserva, kus taas teid ootamas militaarveokid.

Varustus: Kaasa tuleks võtta ka soojad ning vettpidavad riided, matkasaapad või kummikud, müts. Vajadusel taskulamp ja magamiskott. Riietuse valikul palume arvestada ürituse eripära. Lumivalged tossud, uhiuus jope ja muud hinnalised ning trendikad riietusesemed võivad metsas määrduda.

Toitlustus:  Meie programm sisaldab kahte toidukorda. Peale veematka pakume sooja suppi ning ürituse lõppedes korraliku kõhutäie wok-pannil valmistatud rooga. Lisaks leib ja tee.

Turvalisus: Teiega on koos meie kogenud instruktorid, kes on läbinud vastavad kursused ja esmaabikoolituse. Lisaks õpetajale on oodatud üritusele ka paar aktiivsemat lapsevanemat.

Hinnad: Ürituse maksumus  õpilasele on 45 eurot. Klassijuhataja osaleb üritusel tasuta! Iga lisanduva täiskasvanu hind on 25 eurot. Minimaalne grupi suurus on 20 õpilast ja 2 täiskasvanut!

Hind sisaldab: Ekskursiooni muuseumis, veematka, off-road sõitu, rabamatka ja kahte söögikorda.

© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee