M?ngi video

VAATA KA VIDEOT!

Aeg: 12 kuud aastas.

Osalejate arv: 4 – 100 inimest.

Toimumispaik: Rajad on umbes 30 kilomeetri raadiuses ümber Aegviidu. Aegviidu alev asub 60 kilomeetri kaugusel Tallinnast.


Tegemist on sisuliselt autoorienteerumisega, kus meeskondade eesmärgiks on leida loodusest etteantud aja jooksul võimalikult palju kontrollpunkte. Võidab meeskond, kes on kogunud enim kontrollpunkte.
Liikumisvahenditeks on klassikalised UAZ maasturid oma tuntud headuses, navigatsioonivahenditeks kaart ja GPS.


Stardis jagame osalejad meeskondadeks, toimub lühikene instruktaaž, kus osalejad viiakse kurssi kaardi, GPSi ja UAZ maasturi eripäradega.
Autod stardivad rajale 3 – 5 minutilise intervalliga.
Kontrollpunkti tähisteks on metsas puudele kinnitatud tahvlid, millel on punkti number ja salasõna.

Meeskonnad peavad need tahvlid leidma ja salasõnad tabelisse kirjutama. Auto juhtimise, kaardi jälgimise ja GPS-seadmega kontrollpunktide reaalse leidmisega on tegevust kogu meeskonnale. Tegemist on valikorienteerumisega, mis tähendab seda, et kontrollpunkte on looduses rohkem, kui selle ajaga reaalselt leida jõuab. Seega on võistkonna strateegia planeerimisel ja õigete valikute tegemisel väga suur roll.
Igasse kontrollpunkti pääseb mööda metsateid ja seega ei ole tegemist mingi brutaalse looduse hävitamisega. Lihtsalt suur osa nendest teedest on väga viletsas seisukorras ja liikumisvahendina maasturi kasutamine on igati põhjendatud.Siinkohal sobiks suurepäraselt meie radade iseloomustamiseks 1921 aastal toimunud Eesti esimesel autorallil, ühes autos viibinud Postimehe ajakirjaniku tsitaat teeoludest: „…terve suurem jagu teed on niivõrd kiiva ja käänakuid täis, et auto tihti üsna lubamatuid kalduvusi küljeliheitmiseks avaldab!"


Finišis loeme punktid kokku ja selgitame välja paremusjärjestuse.

Aegviidu ümbruses on ettevalmistatud kaks rada.


LÕUNARADA: Otsitavaid kontrollpunkte on 70. Rada on veidi kergem ja sobib suurepäraselt ka talvisel ajal.
PÕHJARADA: Otsitavaid kontrollpunkte on 130 ja sealne teedevõrgustik on ebakorrapärasem ning "veetakistusi" ja reljeefi on sellel rajal rohkem.Finišiks võib olla kas mõni turismitalu, puhkekeskus või RMK laagriplats Kõrvemaal. Seal võib siis pidada pikniku või jäädagi metsa pidutsema ning ööbima - kõik sõltub juba teie soovidest.

Orienteeruv hind.

Lõunarada: umbes  65 eurot inimene. Seda eeldusel, et ühes maasturis seikleb 5 inimest.
Põhjarada: umbes 75  eurot inimene. Seda eeldusel, et ühes maasturis seikleb 5 inimest.

NB! Täpne hind sõltub rajale minevate autode arvust, sõidu pikkusest ja stardi ning finišikoha valikust.