25.05.2022  12:03
Klassiekskursioonid » Parvematk Emajõel
Klassiekskursioonid
Prindi


Aeg: Aprill – juuni.

Koht: Parvede sadam asub Kavastus, Tartumaal. Matk toimub Suur-Emajõe alamjooksul Emajõe-Suursoo kaitsealal väljumisega Peipsi järvele. Ööbimine Parvemajas Kalli jõel.

Grupi suurus: 20 – 35 inimest (2 – 3 matkaparve).

Seikluse kestus orienteeruvalt 24 tundi. Pärast teie grupi saabumist Kavastu sadamasse toimub rivistus, moodustatakse parvemeeskonnad ja jagatakse laevaameteid (kapten, tüürimees, madrus jne.). Kõigile tutvustatakse päevakava, vee peal olemise ja liiklemise reegleid, jagatakse välja kohustuslikud päästevestid ning seiklus algab. Oma teekonnal külastate endiseaegset piiskopilinnuse aset, praegust RMK looduskeskust. Möödute Põhjasõjaaegse jõelahingu toimumise paigast, Läbides Emajõe suudmes asuva Praaga kaluriküla, künnate laineid Euroopa suurimate veekogude hulka kuuluval Peipsi järvel, saatmas kajakad ning merikotkaste paar. Jõuate paikadesse, kus ainsaks liikumisvahendiks aastasadade jooksul on olnud paat ning mille hääbuva inimasustuse aladel on võimust võtnud looma- ja linnuliigi esindajad. Keset seda mõistatuslikku ala asub teie ööbimispaik, Parvemaja, vee peale ankurdatud mugav majapidamine. Õhtuseks tutvumisretkeks lähiümbruskonda on valmis pandud kanuulaevastik. Ujume ja saunatame, naudime päikeseloojangut ning kuulame ümbritsevaid loodushääli.Matkaparv: 8 m pikk ja 3,5 m lai 15-hobujõulise päramootoriga varustatud stabiilne ja kergesti juhitav uppumatu pontoonkatamaraan 8 – 13 inimesele. Parv on varustatud vajaliku, piirkonda kajastava kaardi ja legendiga ning nõutavate päästevahenditega kõigi matkajate jaoks. Mugavaks äraolemiseks iga ilmaga on parvel kajut ning mitmed panipaigad. Parvesid juhite ise!

Parvemaja: Kompleks koosneb kahest parvest. Esimesel neist asub köök, peoruum ning ööbimiskoht kuni 25 inimesele. Teisel saun, wc, piknikuplats ja ööbimiskoht kuni 10 inimesele. Ruumid on köetavad ja valgustatud generaatori abil.

Toitlustus: Pakume teile teekonnal lõunasöögiks suppi, õhtusöögiks maitsvat wokirooga ja hommikusöögiks traditsioonilisi pannkooke moosiga, lisaks kohv ja tee.

Varustus: Riietuse valik on kevadsuvisel matkal äärmiselt oluline. Soo on üpris lage ja tuuline paik. Seega kuuluvad nii jope kui müts marjaks ära. Kindlasti tuleb võtta kaasa magamiskott, ujumisriided ja saunalina.

Turvalisus: Matkaparv on igati turvaline ujuvvahend, kuid päästevesti kandmine on siiski kohustuslik. Teie matkaparve liikumist jälgitakse ja vajadusel liikumisteekonda korrigeeritakse. Seega on ära eksimine võimatu. Parvemajas on teiega koos meie kogenud instruktorid, kes on läbinud nõutavad kursused ja esmaabikoolituse.

Hirmud ja kahtlused: Täiesti põhjendatult on paljudel potentsiaalsetel matkalistel seoses vee peal matkamisega hunnik hirme ja küsimusi. Tihti jäätakse matkale tulemata vaid sellel põhjusel, et kellegi ujumisoskus on kasin. Nii, nagu sõidul laevaga Tallinnast Helsingisse ei ole teie ujumisoskus või selle puudumine määrava tähtsusega, nii on ka meil. Kui kanuu on tuntud oma ebastabiilsuse poolest, siis matkaparv on suur, lai ja stabiilne veesõiduk. Loodusseadustest tulenevalt ei saa matkaparv kuidagi ümber minna. Parvel on nõuetekohased reelingud ja seega on üle parda kukkumine võimalik vaid kukkuja enda tungival soovil. Seda tegevust nimetatakse aga juba hüppamiseks. Kogemata ei ole see aga võimalik. Lisaks sellele kannate te ju nõuetekohaseid päästeveste.

Kõige kindlama garantii matka turvaliseks muutmisel annab see, kui jälgite meie soovitusi ja nõuandeid. Võime kinnitada, et tegemist on meie ühe omanäoliseima ja populaarseima seiklusega üldse.

 

Hinnad: Ürituse maksumus  õpilasele on 43 Eurot. Klassijuhatajale on tasuta. Iga lisanduva täiskasvanu hind on 25 eurot. Minimaalne grupi suurus: 20 õpilast 2 täiskasvanut (2 matkaparve).

Hind sisaldab: Parvematka, Emajõe-Suursoo kaitseala külastust, majutust Parvemajas, kanuuretke, sauna ja kolme söögikorda.

© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee