28.05.2022  20:58
Ellujäämiskursus
Ellujäämiskursus
Prindi

Aeg: 12 kuud aastas.

Koht: Aegviidu ümbruse metsad.

Grupi suurus: 10 – 40 inimest.

Meie pakutav ellujäämiskursus kestab veidi üle 24 tunni.
Võtame teid koos varustusega Nelijärvelt 4x4 UAZ bussidele, sõidame metsa,
püstitame ühiselt sobivasse kohta laagri ja alustame.
Proovime selle lühikese ajaga õpetada teile vaid kõige olulisemaid tarkusi. Kindlasti annab korraldada ka olulisemalt pikemat ja põhjalikumat kursust, aga see võib osutuda grupile või selle grupi osadele liikmetele liiga kurnavaks ja kaotada ürituse meelelahutusliku poole.
Meie eesmärgiks ei ole selle ajaga vormida teist tõelisi eriüksuslasi, vaid anda teile elementaarseid teadmisi erinevatest lõkketüüpidest ja tule tegemisest, orienteerumisest ja ilmakaarte määramisest, olukordade analüüsimisest ja ratsionaalsete otsuste langetamisest, onni või varjualuse ehitamisest, metsaandidest toitumisest, endast otsijatele märku andmisest, jne.


Suure tõenäosusega ei satu me kunagi üksikule saarele või üksi talvisele kõnnumaale, aga kui siiski…. ? Siis võivad need oskused ei rohkem ega vähem, kui päästa teie elu.
Üldjuhul on kõik need oskused rakendatavad ka muul ajal kui hädaolukordades.
Nii mõnigi teist on ju piknikul olles näinud kurja vaeva lõkke süütamisega või siis saunaahju tule üles saamisega. Tegelikult ei ole vahet, kas on plaanis teha tuli oma kodusesse klaasuksega kaminasse või näiteks talvisesse metsa. Üldpõhimõtted on samad ja liiter süütevedeliku, 10 ajalehte ning kolm toosi tikke on seejuures puhas raiskamine.


Orienteerumise põhitõed tulevad kasuks kus iganes ringi reisides.
Kindlasti ei kuulu kursuse kavasse teie näljutamine. Tühja kõhu tunne on meile kõigile tuttav ja midagi meeldivat selles ei ole. Näljane inimene on pahur ja destruktiivne ehk siis üpris halb õpilane. Meie soov oleks aga teile selle lühikese ajaga jagada võimalikult palju kasulikke teadmisi. Seega, kolm korraliku söögikorda on garanteeritud! Ka külmaga ei harju inimene ära, vaid pigem kipub haigeks jääma. Kuna teie peate aga pärast seda seiklust asuma oma igapäevaste tööde ja toimetuste juurde, siis ei sunni me teid ööbima kuuse all, vaid selleks oleme metsa püstitanud suured ahjudega telgid. Kokkuvõttes saab see ööpäev olema emotsionaalne ja põnev ning kindlasti mitte raske ega kurnav. Loomulikult teeme õhtuks ühe korraliku lõkke, sööme, joome teed ja kui keegi soovib, siis võib valada teesse ka lisandeid.
Sörts rummi tee sees mõjub suurepäraselt. Päris tõsiseks viinavõtuürituseks ellujäämiskursus ei sobiks. Järgmisel hommikul ootab teid kerge iseseisev rännak ja pealekauba ei ole kerge vindistele inimestele loengut pidada. Vindistel inimestel on komme ise loengut pidada ja kui lektoreid on rohkem kui üks, ei saaks sest asjast head nahka.

© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee