28.05.2022  20:45
Parvemaja
Parvemaja
Prindi

Kõik oleneb sellest, kuidas asja serveerida. Kui ütlete sõpradele või töökaaslastele, et nüüd läheme keset sood ühele parvele ööbima ja peame seal ühe korraliku koolituse, seminari või peo maha, siis ärataks see kõhklusi. Kui aga mainida, et seminarikohas on saun, WC ja piknikuplats ning ööbimiskohad kuni 35 inimesele, valgustus ja muusikakeskus, siis kõlab juba usutavamalt.
Kohapeal aga selgub, mõlemad variandid vastavad tõele. Parvemaja on täielik keskkonnavahetus. Tsivilisatsiooni olemasolust (lisaks kohapealsetele mugavustele) annavad tunnistust silmapiiril paistvad mobiilimastid ning lähim autotee jääb parvemajast 8 kilomeetri kaugusele. Just seda ongi keskkonnavahetuseks vaja, sest kohale saab mugava matkaparvega, suuskadega või kasvõi amfiib-ATVga.


Võime kinnitada, et tegemist on ühe omapäraseima „puhkekeskusega" Eestis.
Kindlasti ei pretendeeri meie Parvemaja arhitektuuripreemiatele, sest maja ujuvus seab rajatisele teatud piirangud. Omapära ja atraktiivsus tuleneb Parvemaja asukohast ja sellest, et kogu seal viibitud aja jooksul ei puutu te jalad maad. Parvemaja asub Emajõe Suursoo südames, Kalli jõel ja lähima korraliku autoteeni on linnulennult 8 kilomeetrit.
Kompleks koosneb kahest parvest. Esimesel neist asub nõupidamis-,seltskonna- ning ööbimismaja kuni 25 inimesele. Teisel saun, wc, piknikuplats ja ööbimiskohad 8 inimesele. Mobiilne kompleks võimaldab korraldada Emajõe Suursoos seikluslikke ja põnevaid üritusi aastaringselt. Erandiks võib olla ainult jää tekkimise ja lagunemise ajal raskendatud ligipääs.
Suursoo ainulaadne loodus pakub eelkõige võimaluse täielikuks keskkonnavhetuseks.Üritusi planeerides arvestame eelkõige looduse rütmidega ning püüame ennast ja külastajaid asetada pigem kõrvaltvaatleja ja jälgija, mitte mõjutaja rolli Eraldatust toonitab seegi, et vähestel sooelanikel puudub tänaseni majapidamises elekter.
Jäävabal ajal saab soo peale kohale ja ära matkaparvedega.

Talvel aga korraldame tõelisi "polaarretki" üle jäätunud järvede ja jõgede nii suuskadel kui ka jalgsi. Lisandunud on võimalus matkata sookülla ka ARGO amfiibsõidukitel. Olenemata aastaajast ja ilmast ootab matkalisi alati soe tuba, kõva õhtusöök, kuum saun ja hubane olemine.

Loomulikult on võimalik Parvemaja rentida ka paadiomanikel.

Info ja broneerimine 372 50 50 253 Kalle Räästas

 

© 2009 Veematkad OÜ| Aadress: Peterburi tee 46, 14115 Tallinn| Telefon: (+372) 511 0253| E-post: info@veematkad.ee